صفحه اصلی  کتاب فارسی  تاریخ، دین و فلسفه  عرفان و فلسفه  وزن چیزها (فلسفه‌ و زندگی خوب)

وزن چیزها (فلسفه‌ و زندگی خوب)


نشر بان


  قیمت خرید :   32,000   تومان


 توضیحات :

نویسنده‌ی کتاب وزن چیزها به یکی از دشوارترین پرسش‌های پیش روی هر یک از ما و یکی از قدیمی‌ترین پرسش‌های فلسفه می‌پردازد: «زیستن یک زندگی خوب چگونه است؟» این پرسش اساسی می‌تواند پرسش‌های دیگری را در پی داشته باشد؛ «آیا داشتن یک زندگی خوب بسته به شانس است یا نتیجه‌ی‌ انتخاب؟» که در کتاب به شکلی صمیمانه و در عین حال نظام‌مندی بررسی می‌شود. نویسنده با مروری بر آرای فیلسوفانی چون ارسطو، نیچه‌، سارتر یا سنت‌های فکری مثل رواقیون یا بودیسم از نظر برخی از برجسته‌ترین فیلسوفان معاصر نیز بهره ‌می‌جوید.

کازز برای روشن کردن بحث خود از زبانی همه‌فهم  استفاده می‌کند  و با آوردن زندگی‌نامه و ‌ مثال‌هایی از ادبیات، تاریخ، فیلم، رسانه و اخبار می‌کوشد تا وجوه مختلف پرسش اصلی کتاب را بررسی کند. کتابی که به باور برخی در حد فاصل میان یک بررسی آکادمیک در‌باره‌ی معنای زندگی و کتابی برای زندگی خوب ایستاده‌است. کتابی که فرصت مناسبی را برای خواننده فراهم می‌کند تا به دور از استدلال‌های پیچیده‌ی فلسفی شرحی پر مغز و عمیق از معنا و وزن و حضورش در جهان بخواند. فرصت خوبی که در جهانِ شتاب‌ها و سرعت‌ها  فضایی را برای «کُندی»، برای تامل‌کردن و تجربه‌ی خواندن یک کتاب، نه صرفاً به مثابه منبع آگاهی از چیزی، بلکه بیشتر در معنای زیستن و چشیدن یک لحظه، در اختیار می‌گذارد.

 

هیچ‌چیز تا ابد برجای نمی‌ماند. پروژه‌ای که سراسر سال روی آن کار کرده‌اید مثل برق تکمیل و فراموش می‌شود. روزی خواهید رفت، همراه با فرزندان و فرزندان فرزندانتان. حتا یک کتاب، یک اثر هنری بزرگ، یا یک نظریه‌ی مهم پقی می‌کند و در تاریکی محو می‌شود. اینکه همه‌چیز روزی به پایان می‌رسد، چه تفاوتی در وضعیت ما ایجاد می‌کند؟

تقریباً همه در زندگی خود لحظه‌ای را تجربه می‌کنند که به‌نظر می‌رسد گذرابودن با بی‌معنا بودن مترادف است. برای آنکه زندگی خوبی داشته‌باشیم چه‌چیز را باید هدف بگیریم؟ این سوال بزرگی است که حتا کوشش برای پاسخگویی به آن گستاخانه به‌نظر می‌رسد. صرف‌نظر از اینکه کدام شرایط فردی در وهله‌ی اول مارا به فکر کردن وادار می‌کند، بررسی وضعیت خاص ما در زندگی به تاملاتی درباره‌ی خوب و بد، ممکن و ناممکن، و اولویت بالا و پایین منجر می‌شود. این کتاب در پرتو آنچه دراینباره گفته‌شده، آنچه می‌توانست گفته‌شود، و آنچه دربرابر شاهد و برهان به بهترین وجه پاسخ می‌دهد، همه‌ی این مسائل را بررسی می‌کند.

  بیشتر بدانید

دسته‌بندی : کتاب فارسی


موضوع فرعی 1 : عرفان و فلسفه


موضوع اصلی : تاریخ، دین و فلسفه


موضوع فرعی 2 :


مترجم : عباس مخبر


ناشر : نشر بان
شابک : 9789643292812


قطع کتاب : رقعی


تعداد صفحات : 240


نوبت چاپ : 4


وزن : 222 گرم

  آمار و اطلاعات

  تعداد مشاهده این کتاب : 607 بار


  دفعاتی که پیشنهاد شده : 0 بار


  دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


 تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند : 0 بار


  تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 0 بار


 کتاب‌های مرتبط

پیش درآمدی بر نظریه ادبی
موجود نیست


پیش درآمدی بر نظریه ادبی

ناشر : مرکز

قیمت : 49,200  تومانمشاهده کتاب
سفر قهرمان
موجود نیست


سفر قهرمان

ناشر : مرکز

قیمت : 64,500  تومانمشاهده کتاب
درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن (جلد 1)
موجود نیست


درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن (جلد 1)

ناشر : آگه

قیمت : 60,000  تومانمشاهده کتاب
درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن
موجود نیست


درآمدی بر فهم جامعه‌ ی مدرن

ناشر : آگه

قیمت : 57,000  تومانمشاهده کتاب
نظریه در حاشیه
موجود نیست


نظریه در حاشیه

ناشر : نشر بان

قیمت : 16,000  تومانمشاهده کتاب

 نظرات کاربران

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید