رمان انگلیسی زبان اصلی بخوانیم

با خواندن رمان انگلیسی زبان اصلی، به سرعت با تازه های نشر آن سوی مرزها آشنا شویم

کتاب رمان انگلیسی زبان اصلی که بخوانیم در لذتی بی نظیر از اصل بودن اثر غرق می شویم و همزمان با کنجکاوی برای اینکه ادامه داستان را دریابیم با لغات جدید آشنا می شویم و در همین حین، دایره واژگانمان افزایش می یابد.

تقویت زبان انگلیسی امروزه دغدغه بسیاری از ماست. چه دانشجو باشیم چه تحصیلکرده، چه خانه دار، چه مادر و پدر و یا هر چیز دیگر، دانستن زبان انگلیسی چیزی است که حتما به درد ما می خورد. خصوصا اگر بخواهیم در دنیای مجازی سر از اخبار به روز درآوریم و منتظر نشویم تا کسی ترجمه اش را ـ درست یا غلط ـ به خوردمان دهد. می توانیم اصل هر خبری را دست اول بخوانیم و اندک مایه ای از زبان کمکمان می کند که در دنیای پر اطلاعات امروز گلیممان را از آب بیرون بکشیم.

آموختن زبان انگلیسی راه های فراوان دارد از رفتن به کلاس و زیر نظر استاد درس خواندن و شرکت در کلاس های مجازی گرفته تا خود خوانی و گوش کردن پادکست و خواندن کتاب هایی در این باب و فیلم دیدن.

اگر حوصله درس خواندن و متنهای طولانی بی حاصل و یا گرامر خوانی را نداریم، شاید بهترین راه برای ما خواندن کتاب رمان انگلیسی زبان اصلی باشد. با این کار هم می توانیم از خواندن داستان لذت ببریم و هم ساختار جملات و نحو کلمات را دریابیم و کم کم به مرور زمان این ساختارها و کلمات در ذهنمان رسوخ می کند و هنگام به کارگیری شان است که می فهمیم چقدر برایمان مفید بوده است.

 

مزایای خواندن رمان انگلیسی زبان اصلی

کتاب رمان انگلیسی زبان اصلی که بخوانیم در لذتی بی نظیر از اصل بودن اثر غرق می شویم و همزمان با کنجکاوی برای اینکه ادامه داستان را دریابیم با لغات جدید آشنا می شویم و در همین حین، دایره واژگانمان افزایش می یابد.

با خواندن رمانهای زبان اصلی گرامر، لغت، درک مطلب و هر آنچه را که باید در زبان آموزی فراگیرید می آموزید. البته این کار هم مانند بسیاری دیگر از آموزش ها فقط در حالت آهسته و پیوسته پاسخ می دهد.

با این کار، کم کم آن قدر در این کار ورزیده می شوید که دیگر نیازی نیست در انتظار چاپ ترجمه ای عالی از کتاب جدیدی که در آن سوی مرزها به بازار نشر آمده بمانید. به راحتی کتاب رمان انگلیسی زبان اصلی مورد علاقه تان را از سایت های معتبری همچون فروشگاه اینترنتی آی آی کتاب تهیه می کنید. که البته این کار هم به صورت تهیه کتاب کاغذی مقدور است و هم پی دی اف اورجینال که آن را هم می توانید به صورت چاپ ایران تهیه کنید.

در ضمن، با خواندن رمان انگلیسی زبان اصلی دیگر از رنج تحمل ترجمه های ضعیف به دور می مانید و این خود هستید که می خوانید و لذت می برید. و از حذف و یا برداشتهای اشتباه مترجم کتاب هم رها می شوید.

چه بسا با گذشت زمان و ورزیده تر شدن بتوانید کتابهای رمان انگلیسی زبان اصلی و یا هر نوع کتاب دیگر زبان اصلی را ترجمه کنید و به عنوان مترجم  به بازار نشر هدیه کنید.

 

چطور شروع کنیم

اگر در کار زبان، تازه کار هستید می توانید با رمانهای ساده و حتی رمانهایی که مناسب سنین پایین تر هستند شروع کنید. و گام به گام نوع کتاب ها را تغییر دهید و یک مرحله سخت تر کنید. انتخاب مناسب سطح کتاب برای روحیه شما خوب است چون اگر با کتابی که سخت است شروع کنید ممکن است ناامید شوید و کار را رها کنید اما کتابی که مناسب سطح شماست شما را تشویق می کند و دلگرم می سازد.

یادتان باشد همین که کتابی را می خوانید و آن را تا انتها درک می کنید گام بسیار بزرگی رو به جلو برداشته اید.

نیازی نیست که معنی همه کلمات را بدانید. تا آنجایی که متن را درک کنید کفایت می کند. اما اگر تمایل به دانستن معانی کلمات دارید مراجعه به لغت نامه ها تا جایی که آزارتان ندهد می تواند کارساز باشد.

 

نحوه تهیه

البته تهیه کتابهای رمان انگلیسی زبان اصلی شاید خیلی هم راحت نباشد. اما با مراجعه به سایتهایی همچون فروشگاه اینترنتی آی آی کتاب و یا تماس با پشتیبانی این سایت می توانید کتاب مورد نظر خود را سفارش دهید. همچنین در صورت تمایل پی دی اف کتاب را به صورت چاپ شده و مجلد دریافت کنید.

1399/08/17
311

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر