چگونگی چاپ کتاب نوقلمان

جایگاه نوقلمان با چاپ نخستین کتاب آنها قابل حدس زدن نیست

اکبریانی با بیان دیدگاه هایش درباره زمان و چگونگی چاپ نخستین اثر نوقلمان می گوید...

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اکبریانی، با بیان دیدگاه هایش درباره زمان و چگونگی چاپ نخستین اثر نوقلمان گفت: من با این موضوع که اثری با پول نویسنده منتشر شود، مخالف نیستم؛ همچنان که شاعران بزرگ کشورمان نیز نخستین کتابشان را با پرداخت پول به ناشر چاپ کردند.

وی افزود: امکان این که نوقلمان روزی نویسندگانی بزرگ شوند وجود دارد. در سال ها و دهه های قبل نیز که مانند این روزها وضعیت توزیع خوب نبود، بسیاری از نویسندگان این کار را انجام می دادند و با خلق آثار بعدی جای خود را باز می کردند تا جایی که برخی از آنان دوست نداشتند، نخستین کتابشان را ببینند.

این داستان نویس با اشاره به این که نوقلم نیز می داند که چه زمانی باید کتابش را منتشر کند،  توضیح داد: واقعیت این است که در هر حال کسی نمی تواند نخستین کتاب یک نوقلم را تایید یا رد کند و حتی منتقدان نیز ممکن است دیدگاه های متفاوتی درباره یک کتاب داشته باشند.

نویسنده «آرامبخش می خواهم» با اشاره به این که این روزها ناشران معتبری هم آثار نوقلمان را چاپ می کنند، گفت: خوشبختانه این روزها یک سری ناشر معتبر داریم که آثار نوقلمان را با هزینه خود ناشر چاپ می کنند و گاهی هم این اثر در جامعه جای خود را باز می کند و به نویسنده اشتیاق و انگیزه می دهد.

اکبریانی تصریح کرد: مساله چاپ نخستین کتاب فقط مختص ایران نیست؛ حتی نویسنده هری پاتر هم می گوید که هیچ ناشری حاضر نشده است اولین کتاب او را منتشر کند و در نهایت یک ناشر غیر معتبر آن را چاپ کرده است؛  این در حالی است که نویسندگانی مانند فاکنر هم نخستین کتابشان را با هزینه خودشان منتشر کرده اند.

نویسنده «باید بروم» در نهایت به نوقلمان این گونه توصیه کرد: اگر کسی فکر کند که منتظر بماند تا ناشر به دنبال او بیاید،  اشتباه کرده و این را باید در شرایطی پذیرفت که نویسنده به واسطه آثار اولیه اش خود را تا حدودی در جامعه شناسانده باشد.

وی افزود: ناشران همواره یک بنگاه اقتصادی هستند و طبیعی است که به دنبال چاپ آثاری باشند که فروش داشته باشد. به همین دلیل شاید اثری از یک نویسنده صاحب نام را که در حد آثار دیگر او نباشد منتشر کنند؛  در حالی که ممکن است کار یک نوقلم نسبت به آن بهتر باشد،  ولی ناشر ترجیح بدهد که کتابی از نویسنده  معروف تر را به چاپ برساند.

این روزنامه نگار در پایان گفت: ممکن است آثاری از یک نویسنده قبل از چاپ در کتاب، در نشریات مختلف منتشر شده باشد و از این طریق نویسنده شناسنامه نسبتا مقبولی حاصل کرده باشد و همین برای او به عنوان اعتباری تلقی شود که ناشر حاضر باشد کتابش را منتشر کند. ولی در هر حال کیفیت آثار متعدد یک نویسنده،  جایگاه واقعی او را تعیین می کند

مقاله زیر هم می تواند برای شما مفید باشد

آیا بعد از چاپ کتاب خود به دنبال دیده شدن آن هستید؟

منبع:
http://ibna.ir/vdcaiyn6m49ney1.k5k4.html

 

لینک برخی از خدمات سایت:

سفارش کالای غیرکتاب

سفارش کتاب و مجلات خارجی، کاغذی

سفارش کتاب و مجلات خارجی، پی دی اف

محاسبه قیمت کتاب، کالا و مجلات خارجی

کتاب مورد نظرم پیدا نشد

محاسبه هزینه های چاپ کتاب

آیا کتابی برای چاپ دارید؟

کتاب های عرضه شده توسط نویسندگان و مترجمان

  پرسش های متداول

برخی سوالات مهم پیرامون نحوه تهیه کتاب از سایت آمازون

تلفن تماس:   88847044 - 88829329

 

1400/03/17
609

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر