همکاری با نویسندگان و مترجمان برای چاپ کتاب

برای چاپ کتاب چه باید کرد

ناشران به شما راهی برای چاپ کتابتان پیشنهاد می دهند و در تمام مراحل چاپ کتاب همراه شما هستند

اگر شما یک نویسنده و یا محقق هستید که کتابی را به تازگی تدوین کرده و می خواهید آن را چاپ کنیداید و یا اگر مترجم هستید و ترجمه کتابی را به اتمام رساندهاید و یا اگر دوره دکترا یا کارشناسی ارشدتان را تازه به پایان رسانده و پایان نامه ای دارید که دوست دارید روزی به چاپ رسیده و مورد استفاده دیگران قرار گیرد و البته به این مطلب هم نظر دارید که این کار به درد تقویت رزومه شما  هم می خورد و یا حتی اگر شعری سرودهاید و یا داستانی را نوشتهاید و دوست دارید آنها را به صورت کتاب منتشر کنید. مطمئناً برای رسیدن به هدف خود باید سراغ یک ناشر بروید تا از طریق ناشر به چاپ کتاب خودتان اقدام کنید. یا شاید حتی به دنبال چاپ کتاب پی دی اف هستید. و حتی شاید خیلی از فرمول محاسبه چاپ کتاب چیزی نمی دانید و به دنبال آگاهی از درصد سود فروش کتاب خود یا هزینه چاپ کتاب هستید.
در واقع این وظیفه ناشران است که در شهر بگردند و از پستوهای خانه ها دست نوشته ها را پیدا کنند و مناسبترین آنها را به چاپ برسانند و در اختیار همگان قرار دهند و در تمام مراحل چاپ کتاب، همراهی تان کنند. درباره چاپ کتاب و مراحل آن ، شرایط چاپ کتاب، قرارداد چاپ کتاب، مجوز چاپ کتاب شما را یاری کنند.


بدون شک نوشته ها و فراورده های فکری نویسندگان جامعه باید به هر نحوی برای استفاده همگان منتشر شود.
اما در حال حاضر به خاطر مسائل زیادی که وجود دارد از جمله مشکلات اقتصادی، این نویسندگان و تولیدکنندگان فکر و اندیشه هستند که باید به دنبال ناشر بگردند و پیدا کردن یک ناشر، معضلی است که گریبانگیر اکثر نویسندگان و مترجمین میباشد.

علیالخصوص اگر نویسنده تازه کار هم باشید که نور علی نور میشود.
اولین مشکل پیدا کردن آدرس و تلفن ناشران است. آن هم با این وضع اطلاعرسانی که یا آدرس ها غلط هستند و یا تلفنها تغییر کردهاند. تازه اگر ناشری را هم پیدا کردید و توانستید با او قرار ملاقات گذاشته و پشت میز مذاکره بنشانید، مطمئن باشید کمتر ناشری پیدا خواهید کرد که در اولین فرصت حتی نوشته های شما را بخواند و نظر بدهد، چه رسد به اینکه آن را به چاپ برساند و شاید هم آنقدر از مشکلاتی که گریبانگیر کار چاپ و نشر مانند کمبود کاغذ و گرانی و غیره بگوید که شما کلاً از کار نویسندگی مایوس شوید و خدا را شکر کنید که فقط یکبار گذرتان به راسته صنف ناشرین و نویسندگان افتاده است. و از اینکه به شما نویسنده تازه کار میگویند خیلی هم ناراحت نمیشوید.

البته اگر شما نویسندهای باشید که قبلاً چند کتاب از شما به چاپ رسیده باشد وضعتان کمی فرق میکند باید به سوالات بیشتری پاسخ دهید و مثلا اینکه کتابهایتان را کدام ناشر چاپ کرده است و ...

در هر حال خیلی نگران نباشید و لازم نیست شب و روز به دنبال یک ناشر بگردید. در سایت آی آی کتاب بخشی برای ساده کردن این معضل و ایجاد یک رابطه منطقی و مناسب بین نویسندگان و مترجمین از یکسو و ناشران از سویی دیگر وجود دارد.

در این بخش شما میتوانید خلاصهای از نوشتهها و ترجمهها را بیابید که در انتظار ناشر نشسته و آماده چاپ شدن هستند و اگر دلتان خواست نوشتههایتان را برای درج در آن بخش ارسال کنید. تا ناشران مختلف نگاهی به نوشتههای شما بیندازند و با شما قرار ملاقات حضوری گذاشته و درباره چاپ کتابتان مذاکره کنند.

فرقی نمیکند اگر شما یک ناشر هم باشید سری به بخش «در انتظار ناشر» بزنید، شاید کتابی را مناسب برای چاپ یافتید. اگر هم هیچ موردی را پیدا نکردید خیلی نگران نباشید مطمئناً از مطالعه خلاصه کتاب های آماده برای چاپ لذت خواهید برد.

لازم است گفته شود که موسسات و نهادهای دولتی و خصوصی هم میتوانند برای به چاپ رسانیدن کتابهایی که تدوین کردهاند به این بخش مراجعه کنند. مطمئناً پیدا کردن یک ناشر همکار برای مراکز دولتی و خصوصی خیلی جالب است حتما از طریق این همکاری بخش انتشاراتشان فعالتر و بهتر خواهد شد. البته شرایط این مراکز برای ناشرین هم وسوسهانگیز و جالب خواهد بود چرا که آن مراکز احتمالاً تعدادی از کتابهای پیشنهادی خودشان را پیشخرید خواهند کرد و یا در هزینههای چاپ مشارکت خواهند نمود و چه چیزی بهتر از این برای یک ناشر که کتابهای خود را پیشاپیش بفروشد.

به هر حال نویسندگان و مترجمین میتوانند از این طریق اطلاعات اولیه نوشتههایشان را برای سایت آی آی کتاب اعلام کرده و ناشرین نیز کتابهای موردنظر خودشان را انتخاب و جهت کسب اطلاعات بیشتر با سایت آی آی کتاب تماس بگیرند.

 

لینک برخی از خدمات سایت:

آیا کتابی برای چاپ دارید؟

کتاب های عرضه شده توسط نویسندگان و مترجمان

محاسبه هزینه های چاپ کتاب

  پرسش های متداول

برخی سوالات مهم پیرامون نحوه تهیه کتاب از سایت آمازون

 

 

1400/03/17
2652

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر