نشر نیماژ منتشر کرد؛

تنهایی هولناک مکسول سیم

«تنهایی هولناک مکسول سیم» یکی از رمان‌هایی است که سال ۲۰۱۰ منتشر شد و در بریتانیا و دیگر کشورهای جهان در صدر فروش آثار ادبی قرار گرفت.

«مکسول سیم» مردی است تنها، شکست‌خورده. شکست‌های او از کودکی آغاز شده‌اند، آن هنگام که نتوانست همچون همکلاسی‌اش کریس در آزمون مدرسه‌ی نمونه قبول شود.

کریس باهوش و قوی بود و مکس با او تفاوت داشت، نه در آزمون‌های مدارس تیزهوشان می‌توانست با کریس رقابت کند و نه در مسابقات ورزشی. این‌چنین بود که مکس پذیرفت که یک بازنده است و تسلیم شد. حالا مکس چهل و هشت ساله است، همسر و دخترش او را ترک کرده‌اند، مکس افسرده شده و در حال از دست دادن شغلش است
داستان «تنهایی هولناک مکسول سیم» داستان انسان معاصر است، انسانی که از ابتدا در رقابتی برای شاگرد اول بودن زاده می‌شود. زندگی برای او میدان مسابقه است، مسابقه برای کسب قدرت، ثروت و جذابیت جنسی. اگر انسان پیش‌مدرن تلاش می‌کرد به پیامبران و قدیسان شبیه شود، انسان مدرن تلاش می‌کند به «سلبریتی‌ها» و «سوپر‌استارها» شبیه شود و در این تلاش اغلب مردم همچون «مکسول سیم» به صف طویل شکست‌خوردگان می‌پیوندند. جاناتان کو به ظرافت وضعیت جهان معاصر را تحلیل می‌کند و این تحلیل، تحلیلی چند‌سویه است. او از یک طرف به تحلیل روانکاوانه‌ی مکسول سیم می‌پردازد و از طرف دیگر به تحلیل سیاسی ـ اجتماعی جامعه‌ای که مکسول سیم در آن زندگی می‌کند. این کتاب اولین کتاب جاناتان کو است که به فارسی ترجمه شده است و ترجمه‌ای دقیق و شیوا دارد.

(نقد کتاب از دکتر محمدرضا سرگلزایی ـ روانپزشک)

تنهایی هولناک مکسول سیم به قلم جاناتان کو و با ترجمه اشکان غفاریان دانشمند (با قیمت 35000 تومان) از سوی انتشارات نیماژ راهی کتابفروشی‌ها شده است.

1397/05/24
979

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر