جایزه ای برای نویسندگان جوان:

فراخوان جایزه کتاب سال جوانان

دبیرخانه کتاب سال جوانان از جوانان مولف، مترجم، مصحح و همچنین ناشران کشور می خواهد تا کتاب های پیشنهادی خود را با شرایط زیر به این دوره از جایزه معرفی کنند.

به گزارش مجله خبری آی آی کتاب نیوز به نقل از روابط عمومی جایزه کتاب سال جوانان، این جایزه جوانان که به کوشش کانون فرهنگ و اندیشه ایرانیان و با آرمان نکوداشت و تشویق برترین پدیدآورندگان نوقلم ایران زمین پایه گذاری شده است، به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی نیمه نخست سال 1400 در حوزه کتاب، پذیرای آثار برتر دانشوران جوان کشور است و در مرداد ماه سال جاری نیز فرجام خواهد یافت.

در این فراخوان آمده است: دبیرخانه کتاب سال جوانان از جوانان مولف، مترجم، مصحح و همچنین ناشران کشور می خواهد تا کتاب های پیشنهادی خود را با شرایط زیر به این دوره از جایزه معرفی کنند.

  • تنها آثار پدیدآورندگان جوان  زیر 29 سال؛ متولدین سال 1369 و بالاتر  پذیرفته می شود. (برپایه استاندارد جهانی و تعریف پذیرفته شده یونسکو، بازه سنی 15 تا 29 سال، دوران جوانی شناخته می شود.)
  • داوری آثار، در برگیرنده همه موضوعات رده بندی دیویی و حوزه کودک و نوجوان است. اما کتاب های کمک آموزشی پذیرفته نمی شوند.
  • کتاب هایی که دارای چند پدیدآورنده هستند، هنگامی در فرآیند داوری قرار می گیرند که حداقل یک پدیدآور جوان داشته باشند.
  • کتاب ها باید در بازه زمانی آغاز سال 1398 تا پایان سال 1399 و برای نخستین بار به چاپ رسیده باشند.
  • پذیرش پیشنهادها پس از ثبت نام از سوی پدیدآور (حقیقی) یا ناشر (حقوقی) در تارنمای رسمی جایزه کتاب سال جوانان با نشانی ketabjavanan.ir  و در ادامه با فرستادن دو نسخه از کتاب به همراه تصویر اسناد هویتی جوان صاحب اثر انجام می گیرد.
  • مهلت ثبت نام تا پایان خرداد ماه 1400 در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است، دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می شود.

شرکت کنندگان می بایست پس از ثبت نام، آثار خود را به دبیرخانه کتاب سال جوانان به نشانی تهران، پل کالج، ابتدای خیابان حافظ، خیابان بامشاد، شماره 2، واحد 1، کد پستی: 1599617711 بفرستند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت جایزه کتاب سال جوانان به نشانی ketabjavanan.ir  مراجعه کنند یا با شماره تلفن 88948820 و 09366885899 تماس بگیرند.

1400/02/05
1004

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر