اد و لورین وارن از مرگ دختری جوان در حین عملیات جن گیری می گویند

روح گروگان‌گرفته‌ شده

یک دانشجوی بیست و دو ساله ی دانشگاه وورتسبورگ آلمان غربی، در میانه ی یک عملیات جن گیری، که روی حدود چهل وسه ساعت نوار ضبط شد، مرد.

در روز اول ژوئیه ی سال 1976، فقط شش ماه پس از رخ دادن مورد آمیتی ویل در لانگ آیلند، یک دانشجوی بیست و دو ساله ی دانشگاه وورتسبورگ آلمان غربی، در میانه ی یک عملیات جن گیری، که روی حدود چهل وسه ساعت نوار ضبط شد، مرد. بخش هایی از این جن گیری وحشتناک و طاقت فرسا از تلویزیون آلمان پخش شد. مرگ دختر، در کنار این موضوع که هنوز در این دوره و زمانه جن گیری صورت می گیرد، مردم آلمان غربی را شوکه کرد.

مسئولان آلمانی، در پاسخ به مرگ خانم میشل، علیه جن گیرهای کاتولیک به دلیل قصور شکایت کردند. بازپرس قضایی محلی ادعا کرد که به دختر هیچ گونه تغذیه ای داده نمی شده، و بنابراین او بر اثر «سوءتغذیه و کمبود آب بدن» مرده است.

البته این اتهامات کمی ساده انگارانه بودند، زیرا این موضوع را القا می کردند که جن گیرهای یسوعی مسئول مرگ دختر هستند، در صورتی که در واقعیت اصلاً چنین چیزی نبوده است. خانم میشل بر اثر جن گیری نمرد، بلکه دلیل مرگ او تاب نیاوردن در برابر مصیبت تسخیر بوده است. علاوه بر این، برخلاف اتهامات وارده، جن گیرها جلوی تغذیه ی دختر را نگرفته بودند؛ این کار هیچ فایده ای ندارد. یک پزشک در تمام مدت این آزمون سخت به دختر رسیدگی می کرد. طبق گفته ی اد: «حقیقت این بود که به مدت شش ماه، یعنی در تمام طول مدت جن گیری، آنلیس میشل بدون غذا و آب زنده بوده است.»

 

5 curiosidades sobre o bizarro caso Anneliese Michel

 آنلیس میشل

 

اد لورین در این باره می گوید: «ارواح شیطانی ابتدا در سال 1973 وارد بدن دختر شدند. سپس آن‌طور که من متوجه شدم، اهریمن‌ها در سال 1975 در تسخیر شرکت کردند. همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام، حضور آنها در این دنیا، به جز در موارد خاص تسخیر، نادر است. در ضمن این اهریمن‌ها به خود "هیتلر" و "نیرو" می‌گفتند، اما این نام‌ها فقط نمادین بودند تا جلوی فاش شدن هویت خود را بگیرند. اما با بررسی مجدد اطلاعاتی که در مورد آن جن‌گیری داشتم، این‌طور ثبت شده است که اهریمن بَعل‌الذُباب در بدن فرد تسخیرشده حضور داشته و مسئول تشنج او بوده است."

زوج محقق و نویسنده آمریکایی که در زمینه مسائل ماوراءطبیعی فعالیت می کردند. در سال های اخیر، خانوادۀ وارن درگیر مشهورترین پرونده در ارتباط با هجوم ارواح در ایالات متحده شدند: پروندۀ آمیتی ویل. هرچند آنها از اینکه در بسیاری از حوادث آمیتی ویل اغراق شده و یا بسیاری از حقایق از داستان حذف شده است ناراضی هستند، با این حال، معتقدند که حادثۀ آمیتی ویل بسیاری از شکاکان به امور ماوراءالطبیعی را قانع کرده است.

آنچه خانوادۀ وارن سعی دارد به ما بگوید این است که دنیای پنهان اهریمنی از ارواح انسانی و غیرانسانی تشکیل شده است. ارواح انسان هایی که روزی روی این کرۀ خاکی زندگی می کردند می توانند نیات خوب یا بد داشته باشند. در مقابل، ارواح غیرانسانی هیچ گاه وجود جسمانی نداشته و در عوض برای آسیب رساندن و یا تسخیر روح انسان ها در زمین پرسه می زنند. این ارواح غیرانسانی می توانند نمایندۀ نیروهای عنصری (یا طبیعی)، نیروهای اهریمنی و یا خود شیطان باشند.

 

 

در کتاب «جن شناسی» (انتشارات سبزان) درباره داستان آنلیس میشل و سایر داستان های مربوط به جن گیری، فرایند آیینی و مذهبی که در پس رویدادهای ماوراءطبیعی وجود دارد و اتفاقاتی را که برای افراد مختلف رخ داده شرح می دهد و موشکافی می کند. اگرچه ادوارد وارن و همسرش صرفاً از روی علاقه و کنجکاوی به مطالعه روح و رویدادهای فراطبیعی پرداخته اند، اما وسعت و گستردگی تحقیقاتشان از جمله یافته هایشان در این کتاب باعث شده فیلم سازان مشهوری از نوشته های آنها الهام بگیرند و فیلم های مشهوری در ژانر احضار روح مانند آنابل، خانواده پرون و چند عنوان دیگر را به جلوی دوربین ببرند. 

برای تهیه این کتاب می توانید سری به فروشگاه اینترنتی آی آی کتاب بزنید.

اگر به کتاب هایی از این دست علاقه مندید هم می توانید کتاب «شکارچیان ارواح» چاپ شده در انتشارات سبزان را از اینجا سفارش دهید.

1402/04/06
193

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر