حوزه کتاب و نشر؛

اخبار بازار جهانی کتاب در پاییز امسال

فصل پاییز فرارسیده است و باید منتظر اخبار جدید و جذابی در حوزه کتاب و نشر باشیم. در این مطلب به معرفی چند کتاب مهم می‌پردازیم که در فصل پاییز وارد بازار کتاب می‌شوند.

پاییز مهم‌ترین فصل سال برای کتاب‌هاست و ناشرین از آخرین فرصت خود را برای نشر آثار بهره می‌برند. نام‌های مشهوری چون میشل اوباما، ریس ویتراسپون، جان گریشام، استفن کینگ و جی. کی. رولینگ تنها چند نام مشهور هستند که در پاییز امسال آثار جدیدی به بازار کتاب ارائه می‌کنند.
 

“سفید کشنده” و “ویسکی در لیوان چای” نوشته جی. کی. رولینگ و ریس ویترسپون دو اثری هستند که در تاریخ هجدهم سپتامبر وارد بازار شدند و با استقبال فراوان خوانندگان روبه‌رو شدند. “سفید کشنده” چهارمین کتاب از مجموعه “کورموران استرایک” است و داستان مرد جوانی است که به بریتانیا می‌آید و از پلیس درخواست می‌کند درباره جنایتی که معتقد 
است در کودکی شاهدش بوده است تحقیق کنند و سپس ناپدید می‌شود. داستان ویترسپون، ستاره دنیای بازیگری و مینی سریال “دروغ‌های کوچک بزرگ” درباره علاقه‌اش به آشپزی است و از ریشه‌های جنوبی‌اش و علاقه مردم این خطه به آشپزی سخن می‌گوید.

 
“حساب و کتاب” نوشته جان گریشام در تاریخ 23 اکتبر وارد بازار کتاب می‌شود. داستان جنایی و جذاب دیگری از گریشام 63 ساله درباره مردی که روزی وارد کلیسا می‌شود و دوستش را که پدر روحانی کلیسا است بدون دلیل خاصی به قتل می‌رساند. بی‌شک این اثر از گریشام هم در صدر پرفروش‌های یو اس ای تودی قرار می‌گیرد. درست مانند 33 اثر قبلی نویسنده آمریکایی که در صدر فهرست پرفروش‌های این مجله قرار گرفتند.
 
“شدن” عنوان کتاب خاطرات میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده است و در تاریخ شانزدهم نوامبر در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. داستان زندگی وی از کودکی و همچنین سال‌های زندگی در کاخ سفید به عنوان یک مادر و همسر رئیس‌جمهور در این کتاب روایت شده است. کتابی که چند ماه پیش به دلیل قرارداد 65 میلیون دلاری میشل و باراک با انتشارات “پنگوئن رندوم هاوس” خبرساز شده بود.
 
“تکه‌ها” نوشته سالی فیلد چند روز پیش و در تاریخ 18 سپتامبر وارد بازار کتاب شد. داستان زندگی خانم بازیگر، کودکی‌اش، و راهی که در هالیوود طی کرد تا به دو بار نامزدی بهترین بازیگر زن در جایزه معتبر اسکار دست یابد.
 
“ارتفاع” نوشته استفن کینگ دیگر کتاب مهمی است که پاییز و 30 اکتبر در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. داستان 160 صفحه‌ایِ “ارتفاع” درباره مردی است که به شکل عجیبی در حال کاهش وزن است.

(منبع: ایبنا)

1397/07/02
1820

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر