نظرسنجی آمازون:

مطالعه موجب شادی می‌شود

شرکت فروشگاه‌های آنلاین کتاب آمازون با برگزاری نظرسنجی از کاربران دستگاه کتابخوان دیجیتال این شرکت به این نتیجه رسید که مطالعه در اکثر فرهنگ‌ها موجب شادی افراد می‌شود.

، شرکت فروشگاه‌های آنلاین آمازون تولیدکننده دستگاه‌های کتاب‌خوان الکترونیک کیندل اخیراً نظرسنجی در بین کاربران خود با موضوع مطالعه و ارتباط آن با سلامتی روحی و روانی برگزار کرده است که موسسه تحقیقاتی کلتون گلوبال مجری این طرح بوده است.
 

این نظرسنجی در بین کاربران کیندل در ۱۳ کشور انجام شده است که نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد اکثر کاربران و مخاطبان کتاب‌های الکترونیک عرضه شده در دستگاه کیندل اعتقاد دارند مطالعه موجب شادی می‌شود و تأثیر مثبتی روی سلامت روح و روان دارد.
 

بر اساس نتایج به‌دست‌آمده توسط این موسسه مطالعه در هر زبان و فرهنگی موجب شادی می‌شود. کاربران کتاب‌های مختلف با زبان‌های مختلف با شرکت در نظرسنجی آمازون اعلام کردند بعد از مطالعه کتاب‌ احساس شادی و علاقه به ارتباط با دیگران داشتند.
 

حدود ۷۱ درصد کاربران گفتند که بعد از مطالعه احساس شادی داشتند. در کشورهای مکزیک، برزیل، هند، ایتالیا و ژاپن بیشتر مردم مطالعه را به خواب اضافی ترجیح دادند. حدود ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام داشتند که مطالعه باعث تقویت ارتباط با دیگران شده است.
 

یکی از آمارهای جالب توجه در این نظرسنجی مربوط به روابط زوج‌ها بعد از مطالعه کتاب‌ است. بیشتر زوج‌های شرکت‌کننده گفتند که بعد از خواندن یک کتاب و بحث درباره آن با همسر خود موجب افزایش شادی و بهبود زندگی مشترک شده است.

(منبع: همشهری آنلاین به نقل از گودایریدر)

1398/04/25
972

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر