جایزه ۱۰ هزار پوندی؛

برگزیده جایزه «‌دزموند الیوت» 2019 مشخص شد

«‌کلر آدام» جایزه معتبر «‌دزموند الیوت» را که هرساله به نویسندگان نوقلم اهدا می‌شود را برای نگارش رمان «‌کودک طلایی» دریافت کرد.

“کلر آدام” جایزه معتبر “دزموند الیوت” را که هرساله به نویسندگان نوقلم اهدا می‌شود را برای نگارش رمان “کودک طلایی” دریافت کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از بوکس اند پابلیشینگ،‌ “کلر آدام” در رمان “کودک طلایی” داستان روابط پیچیده یک پدر با دو فرزند دوقلوی خودش را روایت می‌کند.

“آدام” با کنار زدن “مایکل دونکور” و “آنا مک مین” جایزه 10 هزار پوندی “دزموند الیوت” را از آن خود کرد.

جایزه ۱۰ هزار پوندی “دزموند الیوت” ویژه نویسندگان نوقلم انگلیسی است و سالانه به بهترین اثر داستانی که به زبان انگلیسی نوشته شده و در انگلستان به چاپ رسیده باشد، تعلق می‌گیرد.

“دزموند الیوت” ناشر و کارگزار ادبی بود که در یک یتیم‌خانه ایرلندی بزرگ شد. او سال ۱۹۴۷ در سن ۱۶ سالگی با دو پوندی که در جیب داشت، راهی انگلیس شد تا در انتشارات “مک‌میلان” شروع به کار کند. ”الیوت” در سال ۱۹۶۰ موفق شد تا انتشارات “آرلینگتون” را تأسیس کند. او سال ۲۰۰۳ در سن ۷۳ سالگی درگذشت.

“الیوت” پیش از مرگ گفته بود دوست دارد، بنیادی را راه‌اندازی کند تا از راه مالی به نویسندگان نوقلم کمک کند و به این ترتیب جایزه “دزموند الیوت” از سال ۲۰۰۷ تاکنون برگزار می‌شود.

سال گذشته جایزه ادبی “دزموند الیوت” به رمان “ما که جوان هستیم” نوشته “پرتی تانژا” رسید.

رمان “ما که جوان هستیم” روایتی نو از داستان “شاه لیر” در هندوستان معاصر است. از دیگر نویسندگان برنده این جایزه می‌توان به “کلر فولر”، “ایمیر مک‌براید”، “گریس مکلین” و “آنجالی ژوزف” اشاره کرد.

(منبع: ایسنا)

1398/04/01
926

نظری ارسال نشده

در حال حاضر نظری ارسال نشده است

شما می توانید به عنوان اولین نفر نظر خود را ارسال نمایید

ارسال نظر

ارسال نظر